Myślografia kojarzy się z z organizowaniem myśli na kartce papieru przy wykorzystaniu kilku prostych elementów. Graficzne porządkowanie informacji zyskuje coraz więcej zwolenników. Mnie również porwało i coraz częściej wykorzystuję na lekcji elementy myślenia wizualnego. Jednocześnie uwielbiam korzystać z różnych aplikacji online i od razu zaświeciły mi się oczy, kiedy z w zasobach Genial.ly odkryłam elementy takie, jak schematyczne rysunki, pudełka, punktory, elementy komiksowe, którym w dodatku można im nadać dynamikę!
Moja pierwsza myśl to wykorzystanie ich do prezentacji podstawowych czasów w skróconej, uproszczonej formie.
Dziękuję bardzo za możliwość pobrania. 😃 Materiały wydają sie bardzo ciekawe. Z chęcią je wykorzystam w szkole. Jeszcze raz wielkie dziękuję
OdpowiedzUsuńSuper :)
OdpowiedzUsuńKto wymyślił tyle czasów w angielskim? Czasem sama sobie zadaję to pytanie ;) A tak serio jeśli uczę się jednego i jeden mam zastosować, to w miarę sobie radzę. Za to już jeśli muszę zdecydować to zaczynają się schody. Dla przykładu dopiero po tym filmiku https://youtu.be/pvZ3O5qCmtM wiem kiedy używać Present Continuous, a kiedy Present Simple. Bardzo prosty sposób nauki i chyba dlatego tak skuteczny.
OdpowiedzUsuń